Podsumowanie pracy 2011-2014

4 marca 2014:
Szanowni sąsiedzi,
niżej spisałem ważniejsze punkty mojej pracy celem podsumowania mojej działalności jako Radnego Osiedla od początku pełnienia swojej funkcji do początku marca 2014. W zdecydowanej większości była to indywidualna praca bez wsparcia ze strony Rady czy to w formie działania Zarządu (organu wykonawczego) czy w formie głosu poparcia/apelu o przychylenie się do podjętego tematu. Podaję głównie działanie zakończone pewnym sukcesem z podziałem na lata.
W razie nieścisłości zachęcam do komentowania. Zwracam jednak uwagę na bardzo ograniczone możliwości prawne działania Radnych: praktycznie nie różnią się one niczym od możliwości zwykłego obywatela w przypadku braku poparcia ze strony swojej Rady.

2014
2011-2014: Stworzenie i rozwój narzędzia informacyjnego i konsultacyjnego dla mieszkańców Kiełpinka: lista mailingowa i przesyłany przez nią "Newsletter dla Kiełpinka".
2012-2014: Starania na rzecz odgrodzenia potoku Jasień / korytarza OSTAB (zaliczam do skutecznych: potwierdzony termin przebudowy przegrodzenia to 30 maja br).
2013-2014: Wniesienie o uruchomienie prac nad planem 2313: zaaprobowany przez Prezydenta pomysł uwzględnienia w mpzp ciągu pieszo-rowerowego skracającego drogę z kładki nad obwodnicą do PKM oraz zachowania oryginalnej formy budynku dawnej granicznej stacji kolejowej Wolnego Miasta Gdańska przy ul. Szczęśliwa 54.
2013-2014: Promocja Budżetu Obywatelskiego 2014 i projektów bliskich Kiełpinkowi.
2014: Spotkanie z przedstawicielami ZDiZ, lobby za wykonaniem odświeżeń znaków poziomych na ul. Sympatycznej w rejonie budynków Sympatyczna 13 i 16 (przewidywany termin wykonania: czerwiec 2014).
2014: Przygotowanie zestawu informacji i przekazanie zainteresowanej wspólnocie celem podjęcia przez niej ew. pomysłu instalacji stacji monitoringu hałasu w Kiełpinku.

2013
2013: Skuteczne lobby za budową przejścia dla pieszych z kładki nad obwodnicą w kierunku Leroy-Merlin: przejście wykonane przez właściciela gruntu (Auchan).
2012-2013: Zatrzymanie dalszych zniszczeń zpk "Dolina Strzyży" poprzez wywóz na ten teren gruzu i piasku (niestety z przyczyn formalnych bez pociągnięcia do odpowiedzialności winnych), pojawienie się fizycznych barier i informacji ograniczających proceder. Nagłośnienie problemu wśród Radnych miasta (prezentacja i konfrontacja z problemem stron na posiedzeniu Komisji Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska RMG), lokalnej społeczności i deweloperów. Doprowadzenie do podjęcia problemu przez prokuraturę (po pierwszym umorzeniu ponownie po zdobyciu opinii prawnej i wznowieniu procedury przez właściwe organy).
2012-2013: Publikacja materiałów informacyjnych i własnych streszczeń dot. Projektów budowlanych i inwestycji skojarzonych stacji PKM w rejonie Kiełpinka, Jasienia. Promocja inwestycji.
2013: Skuteczna interwencja w sprawie braku pojemników do segregacji na frakcje suche-mokre na osiedlu Wiszące Ogrody, dyskusja na forum celem przekonania do segregacji śmieci i uzasadnienia potrzeb zmian.
2013: Opiniowanie mpzp2338 i wprowadzenie 6 na 15 zgłaszanych uwag. Uaktywnienie mieszkańców skutkujące dużą ilością uwag do planu.
2011-2013: Promocja i aktywne wspieranie rozwoju komunikacji i infrastruktury rowerowej, w szczególności w Kiełpinku i Szadółkach, poprzez wnioski do planów zagospodarowania (wprowadzenie do STER nowego szlaku do Matemblewa, lobby za skrótem do Matarni), udział w warsztatach i dalszych etapach prac nad STER, SR STER, ankiecie PKM dla rowerzystów.
2013: Przekonanie Rady do poparcia apelu Polskiego Klubu Ekologicznego w ich staraniach o dokładniejsze pomiary zanieczyszczeń z fabryki Weyerhaeuser (Gdańsk Kokoszki) licząc od okresu sprzed uruchomienia fabryki. Pismo wysłane przez organ wykonawczy Rady.
2013: Zgłoszenie do GDDKiA oraz GIK uwag i usterek dotyczących realizacji obiektów i uschniętej roślinności na Węźle Karczemki (nie wykonano nasadzeń uzupełniających) i Trasie W-Z (w efekcie wykonano naprawy nasypu, uzupełniono uschniętą zieleń).
2013: Próba rozwiązania problemów nieprawidłowości w Radzie Osiedla Jasień poprzez zestawienie dotychczas (możliwych do udokumentowania) uchybień i interwencja w Radzie Miasta Gdańska(w efekcie wprowadzono regulamin Rady). Praca w Komisji Rewizyjnej.
2013: Opiniowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 2339 (rejon jez. Jasień).
2013: Udział w warsztatach Strategia 2030 dla miasta Gdańska.
2013: Skuteczne lobby za budową odcinka chodnika łączącego przedłużenie ul. Serdecznej z chodnikiem przy Decathlon.
2013: Współorganizowanie festynu osiedlowego w Kiełpinku (w 2013 roku wykonałem zdecydowaną większość prac przypadłych Radzie, rola organu wykonawczego sprowadziła się praktycznie do przygotowania dwustronicowego wniosku, opisu faktur i przekazania ich do UM).
2013: Przeprowadzenie konsultacji ws ustalenia jednego punktu dla beczkowozu w przypadku awarii wodociągu.
2013: Przeprowadzenie promocji oddolnego pomysłu stworzenia sieci dystrybutorów na worki na zwierzęce odchody na terenie Wspólnot Mieszkaniowych Kiełpinka.
2013: Udział w warsztatach MojeOsiedlePieszo i zgłoszenie szeregu propozycji usprawnień w ruchu pieszym (takie jak skrót z przystanku PKM do kładki nad obwodnicą czy skrótu z osiedla Wiszące Ogrody do przystanku ZTM "Szczęśliwa").
2013: Złożenie 7 wniosków własnych i 3 wniosków jednego z mieszkańców Szadółek jako propozycji do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych.

2012
2012: przekonanie sąsiadujących Wspólnot do uruchomienia fontanny przy ulicy Przytulnej  i partycypacji w kosztach jej obsługi.
2012: Zwiększenie ilości pojemników do selektywnej zbiórki na terenie Kiełpinka o 4 nowe punkty segregacji (na podstawie zgody Wspólnot Mieszkaniowych).
2012: Usunięcie nielegalnych reklam z przestrzeni publicznej (banery na naczepach w rejonie ulic Kartuska i Sympatyczna).
2011-2012: Zorganizowanie zbiórki petycji pod apelem o stworzenie na terenie Kiełpinka placówki przedszkolno-żłobkowej (wraz z mieszkańcami zebraliśmy ok. 415 podpisów).
2013: Zebranie danych i przeprowadzenie konsultacji ws utworzenia monitoringu na osiedlu Wiszące Ogrody.
2012: Współorganizowanie festynu osiedlowego w Kiełpinku.
2012: Wsparcie lokalnej społeczności przy zakładaniu Stowarzyszenia Wiszące Ogrody.

2011
2011: Przygotowanie mapy Kiełpinka z oznaczeniem numeracji bloków i przynależności do danej ulicy (wbrew pozorom to nie jest łatwy podział).
2011: Udział w przygotowaniu i zgłoszeniu propozycji zmian w komunikacji ZTM w rejonie Kiełpinka (nie przekazane przez Zarząd Rady, wysłane indywidualnie przez ówczesną Radną Marzenę Mielniczek-Drezner).
2011: Współautorstwo i inicjatywa wdrożenia strefy skrzyżowań równorzędnych i strefy "tempo 30" na osiedlu Wiszące Ogrody celem ograniczenia prędkości ruchu pojazdów / zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. Zwiększenie widoczności na skrzyżowaniu Sympatyczna x Serdeczna przez doprowadzenie do postawienie słupków uniemożliwiających parkowanie niezgodne z kodeksem drogowym.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz